Toplumda Pedofili

Ölsünler, asalım keselim, ibret-i alem için sallandıralım onları” , faslını bir kenara bırakmamızın zamanı geldi…

Zorundayız, kendi çocuklarımız için, başkalarının çocukları için, bugün gözümüzden kaçan en ufak bir istismarın, yarın yetişkin bir istismarcıya ya da pedofile dönüşmesini engelleyebilmek için, bu konuda asıp kesmeyi bir kenara bırakıp kalıcı olabilecek çözümler üretmek zorundayız…

Kabul etmeliyiz ki bu kişiler aramızdalar… Pedofiller, hastalıklı bir zihin yapısının yönetiminde olan kişilerdir. Çocuklarla iletişim kurmak ve toplum içinde kamüfle olmak konusunda başarılıdırlar. Zaten bu nedenle de, pedofil birey suç üstü yakalanmadığı müddetçe aramızda yaşamaya devam ediyor.

Öyleyse biz ne yapabiliriz?
Öncelikle bütün öfkemizi zor da olsa bir kenara bırakıp, bu konuda bilgilenmeli ve bilgilendirmeliyiz.

Derneğimiz, toplumumuzda ve dünyada korkunç rakamlara ulaşan pedofilik olaylar hakkında bir farkındalık yaratmayı ve toplum kültürümüzden “çocuk gelin” alt yapılı düşünceleri silmeyi amaçlamaktadır.

Hukuk sistemimiz, çocuğa yönelik suçlarda en ağır cezaları uygun görüyor. Ancak pedofil bir kişi, uzun yıllar hapis yatsa bile, dışarı çıktığı zaman bulduğu ilk fırsatta tekrar bir çocuğu istismar etme eğiliminde oluyor. Peki bu kişilerin kontrol altında tutulması mümkün mü?

Bu konuda yurt dışında yapılan araştırmaları inceliyor ve bunların ülkemizde uygulanabilirliklerini araştırıyoruz.  Toplumda uyanan öfkeyi paylaşmakla beraber, biliyoruz ki 100 pedofiliyi de linç etsek 101. yine aynı suçu işleyecek…

Lütfen siz de bu hassas konuda, bu önemli savaşta desteklerinizle yanımızda olun…