KİTABIM OL PROJESİ

Yanındayım Derneği ve Göztepe Spor Kulübü işbirliğiyle, görme engelli vatandaşlarımız için “Kitabım Ol” başlıklı bir sosyal sorumluluk projesi başlatıldı. “Gözlerini Kapat, Kalbini Aç” sloganıyla yola çıkan proje, öğrencilerin ve anne babaların büyük ilgisiyle karşılandı.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün de destek verdiği proje için, İlçe Müdürü Emin Geçin, Yanındayım Derneği Başkan Yardımcısı Sedef Nazan Develi ve Göztepe Spor Kulübü Muğla İl Temsilcisi Emrah Çatak tarafından bir protokol imzalandı.

İmzalanan protokolle yürürlüğe giren proje ile ilgili konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, “Lise öğrencileri tarafından seslendirilecek MEB onaylı edebi eserlerin görme engellilerin sesli kitap arşivine kazandırılmasını; gençlerimizin zararlı alışkanlıklardan uzaklaşarak kitap okuma alışkanlığı edinmelerinin amaçlandığını” belirterek “Hayırlı olsun” dedi.
Yanındayım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Buse Tekgül Gümüş düşüncelerini şöyle ifade etti: “Bizim öncelikli amaçlarımızdan biri, çocuklarımızı ve gençlerimizi faydalı işlere yönlendirmek. Bu projede de lise öğrencilerimiz ve Göztepe Spor Klubü öğrencilerimiz, görme engelli vatandaşlarımız için birer kitap okuyacaklar. Okunan kitapların sesli kayıtları, Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şubesi’ne teslim edilecek. Pek çok gencimiz bu çalışmayı duyar duymaz gönüllü oldular bile… Ve biz bir kez daha gördük ki, aslında gençlerimiz pek çok yetişkinden daha duyarlı olabiliyor. Kitap okumayı sevmez diye düşündüğünüz bir genç bile, 10 yaşındaki görme engelli kardeşi için, içinden gelerek bir kitap okuyor. Bizim gençlerimize güvenimiz tam. Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Göztepe Spor Klubü ile birlikte böyle bir çalışma başlatmış olmaktan dolayı çok mutluyuz. Katılan tüm genç arkadaşlarımıza şimdiden teşekkür ederiz.”

Yorum yazın